Google Ads

ROAS na poziomie 3339% dla sklepu meblowego

Data
20 lipca, 2023
Branża
Sklepy meblowe
Typ projektu
Google Ads
Czas realizacji
11 miesięcy

Wyniki naszej pracy

654

Średni miesięczny koszt reklamy

21900

Średnia miesięczna wartość sprzedaży

3339%

Średni ROAS

Google Ads czy jest dla każdego?

Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników, każdy biznes można w jakiś sposób promować za pośrednictwem Google Ads.

Oczywiście wykluczyć należy produkty lub usługi, które łamią zarówno ograniczenia prawne jak i regulamin samej platformy.

Formy promocji w tym reklamy produktowe, reklamy tekstowe na banerach i reklamach wideo kończąc, pozwalają na pokazanie się naprawdę szerokiej grupie odbiorców.

W ramach działań reklamowych możemy budować markę, zwiększać sprzedaż czy też pozyskiwać potencjalnych klientów.

Dlaczego warto rozważyć Google Ads?

Google Ads to nie tylko przestrzeń reklamowa, to przede wszystkim narzędzie, które pozwala na docieranie do dokładnie określonej grupy docelowej w odpowiednim czasie i miejscu.

 

Czy miesięczny budżet musi być duży?

Zanim zanurzymy się w szczegóły naszego 11-miesięcznego projektu, zastanówmy się nad kluczowym pytaniem, które nurtuje wiele przedsiębiorstw: czy naprawdę potrzebujemy ogromnych budżetów, by skutecznie konkurować w dzisiejszym zatłoczonym rynku internetowym?

Aktualnie rynek online jest przesiąknięty wieloma markami, które konkurują ze sobą o uwagę klienta. Właściwie każda branża, od modowej po technologiczną, jest nasycona konkurencją. Branża meblowa nie jest wyjątkiem. Z dużymi graczami, którzy dysponują niemal nieograniczonymi zasobami, może się wydawać, że mniejsze przedsiębiorstwa nie mają szans na sukces.

Jednakże sukces w sieci nie zawsze jest proporcjonalny do wielkości budżetu. Kreatywność, innowacyjność i jakość produktu lub usługi to klucze, które mogą otworzyć drzwi do skutecznej obecności w sieci. Wspierane odpowiednią strategią, te elementy pozwalają firmom na budowanie silnych relacji z klientami, które w dłuższej perspektywie przekładają się na lojalność i zyski.

W przypadku naszego projektu, od samego początku wiedzieliśmy, że rywalizacja z gigantami branży przy ograniczonym budżecie będzie wyzwaniem. Dlatego postawiliśmy na bardziej niszowe, ale jednocześnie bardzo celowane słowa kluczowe i frazy, które pozwoliłyby na dotarcie do specyficznej grupy odbiorców. Unikając walki o najbardziej popularne i kosztowne frazy, skupiliśmy się na tych, które przyniosą realny ruch i konwersje.

Podsumowując, ogromny budżet reklamowy to niewątpliwie atut, ale nie jest jedynym sposobem na sukces. Mniejsze przedsiębiorstwa, dysponując odpowiednią wiedzą i strategią, mogą skutecznie konkurować na rynku, nawet jeśli nie mają do dyspozycji wielomilionowych środków.

Określenie strategii

Tworzenie skutecznej strategii wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale także świadomego podejścia do wyzwań stojących przed firmą. Współpracując z klientem w ramach projektu dla sklepu meblowego, stanęliśmy przed dylematem: jak najefektywniej wykorzystać ograniczone środki, by przynieść wymierne korzyści biznesowe?

  • Skupienie na wartości, a nie ilości
  • Zrozumienie rynku docelowego
  • Odpowiedni format reklamy
  • Maksymalizacja zysków, a nie ilości użytkowników

Finalne założenia strategii

Podejmując decyzje o kierunku działań reklamowych, opieraliśmy się na głębokiej analizie danych, doświadczeniu i ciągłym dialogu z klientem. Dzięki temu, mimo ograniczeń budżetowych, udało się stworzyć skuteczną kampanię, która przyniosła znaczące korzyści biznesowe.

Miesięczny koszt kampanii

W dzisiejszych czasach sukces kampanii reklamowej nie jest jedynie rezultatem dużej inwestycji finansowej, ale przede wszystkim umiejętnej optymalizacji oraz mądrego zarządzania dostępnymi środkami. Właśnie takie podejście przyjęliśmy podczas realizacji projektu.

Budżetowanie i optymalizacja

Kluczem do skutecznego zarządzania budżetem jest ciągła optymalizacja. Na bieżąco analizowaliśmy efektywność poszczególnych działań, dokładnie mierząc zwrot z inwestycji (ROI) i dostosowując strategię, by osiągnąć jak najwyższe korzyści przy jak najniższych kosztach. Naszym celem było nie tylko spełnienie oczekiwań klienta, ale przede wszystkim maksymalizacja korzyści przy jednoczesnym minimalizowaniu wydatków.

Konkretne liczby

Przez cały okres trwania projektu udało nam się utrzymać średni miesięczny koszt na poziomie 654 zł. Może to wydawać się niską kwotą w porównaniu z wielkimi kampaniami reklamowymi prowadzonymi przez korporacje, ale dzięki precyzyjnie przemyślanej strategii i ciągłej optymalizacji, ten budżet został wykorzystany w sposób optymalny, przynosząc konkretne rezultaty dla naszego klienta.

Wartość sprzedaży wygenerowana z reklam

Efektywność kampanii reklamowej mierzy się nie tylko poprzez ilość kliknięć czy wysoki wskaźnik CTR, ale przede wszystkim przez rzeczywistą wartość sprzedaży generowaną dzięki reklamom. Właśnie ta wartość daje nam pełen obraz skuteczności i rentowności inwestycji w reklamę.

Rezultaty w liczbach

Przez cały okres trwania kampanii reklamowej udało nam się wygenerować imponującą wartość konwersji wynoszącą 241 tys. zł. Oznacza to, że każdego miesiąca, dzięki działaniom reklamowym, sklep osiągał przeciętny obrót na poziomie 21,9 tys. zł.

Google Ads, jako droga do sukcesu

Osiągnięte wyniki świadczą o tym, że inwestycja w odpowiednio zaplanowaną kampanię reklamową może przynieść znaczące zyski. Skuteczność naszych działań potwierdza fakt, że przy stosunkowo niskim miesięcznym budżecie reklamowym udało się osiągnąć tak wysoki miesięczny obrót. Ta historia sukcesu jest dowodem na to, że z odpowiednim podejściem i wiedzą każda firma, niezależnie od wielkości, może skutecznie konkurować na rynku.

Podsumowanie spektakularnych wyników

Przez cały okres współpracy udało się osiągnąć, średni ROAS na poziomie 33,4. W praktyce oznacza to, że każda zainwestowana w reklamę złotówka przyniosła aż 33,4 zł obrotu.

Jak osiągnęliśmy tak wysoki ROAS?

Kluczem do sukcesu była ciągła optymalizacja kampanii. Nie spoczywaliśmy na laurach po pierwszych pozytywnych wynikach. Zamiast tego, stale monitorowaliśmy efektywność działań, dostosowując je do aktualnych potrzeb rynku i oczekiwań klientów. Połączenie tego z dobrze dopracowaną strategią reklamową pozwoliło na maksymalizację zwrotu z inwestycji.

Rozpocznij sprzedaż z Google Ads

Darmowa konsultacja